WWW.SZUPER.EU
1106 Budapest, Fehér út 1.
Egyesület székhelye
Örs Vezér Irodaház
+3620 393 4944
SOS vonal
info@devizahitelesek.com
A gazdasági válság közeledtével, és a fizetési moratóriumok megszűnésével sajnos egyre többen válnak fizetésképtelenné, ha Önnel szemben végrehajtási eljárás indult, vagy annak megindulása fenyegeti Önt, olvassa végig figyelmesen az alábbi rövid összefoglalót, mert vannak megoldási lehetőségek! A végrehajtási eljárás megindulása az adósok esetében már egy olyan stádium, amikor az adós vagyona, ingatlana, jövedelme, bankszámlája közvetlen veszélyben van. Nézzük, hogyan jut el az adós ebbe a stádiumba.
A VÉGREHAJTÁS FELTÉTELEI:
- Jogerős végrehajtható határozat van Önnel szemben. Ez többféle lehet, a teljesség igénye nélkül, kialakulhat adótartozásból, tartásdíj elmulasztásából, különböző szerződések nem teljesítéséből, vagy nem jelzálog alapú banki tartozásokból. A végrehajtható határozat lehet bírósági határozat (ítélet) vagy fizetési meghagyás is jogerőre emelkedhet. Tipikusan jelzálogfedezet nélküli személyi kölcsönöknél, vagy gépjárműhiteleknél fizetési meghagyást bocsájtanak ki, ellentmondás hiányában ez jogerőre emelkedik, és végrehajthatóvá válik, ellentmondás esetében peres eljárássá alakul, és jogerős marasztaló ítélet esetében hajtható végre.
- Közjegyző által ellenjegyzett közokiratok bírósági eljárás nélkül végrehajthatók. Tipikusan ilyenek a jelzáloghitel szerződések, ezek csak közjegyzői szerződésekkel érvényesek.
- Vannak un. előzetesen végrehajtható határozatok is, pl. tartásdíj, egyéb járadék.
Végrehajtási eljárások leggyakrabban az un. bedőlt hitelek miatt indulnak. Ahogy fentebb írtuk, a közjegyzői okirattal készült jelzálog hitelek azonnal végrehajthatók, a személyi és gépjármű hitelek esetében fizetési meghagyásos eljárás előzi meg a végrehajtás megindítását.
A bedőlt hitelek lehetnek forint alapú hitelek, de még mindig nagyon sok végrehajtási eljárás indul a kétezres évek közepén tömegesen felvett deviza alapú hitelekből.
- Amennyiben a törlesztőrészleteket nem tudja fizetni, a bank felszólító levelet küld Önnek, hogy rendezze hátralékát.
- Ha nem rendezi elmaradását, a bank felmondja a hitelszerződést.
- A felmondott hiteleket, a bankok rendszerint átadják (eladják) un. követeléskezelő cégeknek. (Pl. Intrum Justicia Zrt, Otp Faktoring Zrt, Momentum Credit Zrt), de vannak bankok, amelyek önálló behajtási részleggel rendelkeznek, és maguk próbálják érvényesíteni a követelést.
- A behajtó pénzintézetek felszólító levelet, illetőleg ajánlatot küldenek a tartozás megfizetésére.
- Amennyiben nem jön létre megállapodás a tartozás rendezésére, úgy a pénzintézet bírósági végrehajtónál végrehajtási eljárást kezdeményez.
A végrehajtási eljárást területileg illetékes önálló bírósági végrehajtók, vagy törvényszéki végrehajtók intézik.
Pénzügyi Békéltetőtestületi Eljárás kezdeményezhető, ez egy hivatalos eljárás, melynek során a pénzintézetnek és az adósnak vagy képviselőjének meg kell jelennie a testület előtt. A testület abszolút az adósok oldalán áll, ha a felek alávetik magukat a döntésüknek, akkor határozatával el is dönthetik ügyét.
SEGÍTSÉGÜNKKEL A BÉKÉLTETŐ TESTÜLET ELŐTT?
- A végrehajtási eljárás valós és közvetlen veszélyt jelent jövedelmére, bankszámlájára, ingó és ingatlan vagyonára.
- Jövedelmének 30%-át, bizonyos esetekben 50%-át letilthatják. Ez a nyugdíjra is vonatkozik.
- Bankszámláján lévő összeget inkasszó útján leemelhetik.
- Foglalás útján ingó vagyontárgyait végrehajtás alá vonhatják, tehát elvehetik.
- A végrehajtási eljárás során Önt jelentős plusz költségek terhelik, ez a végrehajtási illeték, közjegyzői díj, végrehajtói munkadíj, költségátalány, behajtási jutalék
- Figyelem, a végrehajtási eljárás alatt is növekszik tartozása, a késedelmi kamatozás nem szünetel
- Ingatlanját árverezés útján értékesíthetik.
Az ingatlan árverezés a legnagyobb joghátrány, amit az adósok elszenvedhetnek. Noha van szabály a túl alacsony árverési érték megállapítása ellen, a gyakorlatban azonban általában jóval piaci ár alatt kerülnek értékesítésre az ingatlanok. Az erre szakosodott befektetők folyamatosan nézik ezeket a lehetőségeket.
Az árverések nyilvánosak, értékbecslés után az ingatlan értékének közlése után a https://arveres.mbvk.hu/arverezok/ oldalra kerül kifüggesztésre, itt bizonyos szabályok szerint bárki licitálhat rá.
Az árverés elsősorban a jelzáloggal terhelt ingatlanra vonatkozik, de ha nincs jelzáloghitel szerződés, akkor is végrehajtás alá vonhatják az adós nevén lévő ingatlan vagyont, ami végső soron ugyanúgy árverezhető.
Ha az (általában igen alacsonyan megállapított) árverési érték nem fedezi a teljes tartozást, a fennmaradó tartozás továbbra is követelhető.
MIT LEHET TENNI?
Először is azt javasoljuk, hogy vegye föl a kapcsolatot szakemberrel, aki segítséget nyújthat Önnek, hiszen számtalan megoldási lehetőség van, amivel a végrehajtási eljárás megszüntethető, szüneteltethető. A legfontosabb, hogy minél előbb biztonságban legyen ingó, ingatlan vagyona.
MIÉRT VEGYEN IGÉNYBE ÜGYVÉDI, PÉNZÜGYI SZAKÉRTŐI SEGÍTSÉGET?
- A végrehajtási eljárásban az ügyintézés „nehézkes” a végrehajtókkal nehéz felvenni a kapcsolatot
- Különböző szakszerűen elkészített beadványok szükségesek a végrehajtási eljárás megszüntetésére, vagy szüneteltetésére.
- A kérdést komplexen kell kezelni, a végrehajtó mellett a hitelezővel (behajtóval) is megfelelő módon föl kell venni a kapcsolatot.
- A tartozás esetenként akár jelentősen csökkenthető.
- Cselekvési tervet kell kidolgozni
MILYEN ESZKÖZÖK, MEGOLDÁSI LEHETŐSÉGEK VANNAK KEZÜNKBEN?
Nem gondoljuk, hogy felsorolás szerűen kéne taglalni az eszközöket, mert ahogy fentebb írtuk, a megoldás a komlexitásban van. A végrehajtás felfüggesztése kérhető maximum hat hónapra, sok esetben végrehajtási kifogást lehet előterjeszteni, különböző adósságrendezési eljárások (magáncsőd, családi csődvédelem), illetőleg végrehajtás megszüntetése vagy korlátozása iránti perek indíthatók. Ezekkel az eljárásokkal több, kevesebb időt lehet nyerni, ami sok esetben, pl. egy árverezés elkerülése miatt nagyon fontos lehet, de önmagában a problémát ezek az eljárások nem mindig oldják meg. Ezekkel párhuzamosan a hitelezővel fel kell venni a kapcsolatot, megkísérelni az egyezségkötést, illetőleg békéltetőtestületi eljárást, avagy szükség esetén peres eljárást kell kezdeményezni. Szükség esetén pénzügyi szakértői véleményt kell készíttetni a felhalmozott adósságok bonyolult rendszerének és persze az összeg tisztázására, újraszámlálására.
- Ügyét a legmegfelelőbb ügyvédi irodához, pénzügyi szakértőhöz közvetítjük.
- Haladéktalanul fölvesszük a kapcsolatot a végrehajtóval
- Elkészítjük a szükséges beadványokat
- Fölvesszük a kapcsolatot a hitelezővel, és / vagy a behajtó pénzintézettel, esetleg ha már van, az árverési vevővel
- Szükség esetén pénzügyi szakértői véleményt csináltatunk, ami alapján kiderülhet, hogy a fennálló tartozás összege nem helytálló
- A hitelezővel vagy a behajtó pénzintézettel egyezséget dolgozunk ki
- Pénzügyi Békéltetőtestületi eljárást kezdeményezünk
- Szükség esetén peres eljárást kezdeményezünk
- Ha már felmondták hitelét, azonnal keressen meg minket, hogy elkerülhesse a végrehajtási eljárást
- Ha már megindult a végrehajtási eljárás haladéktalanul keressen meg minket, hogy ingó, ingatlan vagyonát minél előbb biztonságban tudhassa.
- NE TÖRÖDJÓN BELE HELYZETÉBE, AZ ESETEK LEGNAGYOBB RÉSZÉBEN VAN MEGOLDÁS!
- TÖLTSE KI ADATLAPUNKAT, VAGY KÉRJEN IDŐPONTOT INGYENES KONZULTÁCIÓRA, AHOL ÁTNÉZZÜK IRATAIT, ÉS SZEMÉLYRESZABOTTAN VÁZOLJUK A MEGOLDÁSI LEHETŐSÉGEKET
Itt minden kérdésére azonnal, ingyenesen választ kap.
NE HALOGASSA PROBLÉMÁJÁT, MERT ADÓSSÁGA FOLYAMATOSAN NŐ, ESÉLYEI CSÖKKENNEK.
Kérje ingyenes segítségünket!
+3620 393 4944
WWW.SZUPER.EU
ITT MINDEN KÉRDÉSÉRE AZONNAL, INGYENESEN VÁLASZT KAP.
Elérhetőség
- 1106 Budapest, Fehér út 1.
- +36 20 393 4944
- info@devizahitelesek.com
2024 © Minden jog fenntartva!